

"НІ пластику!",- вже давно сказали співробітники столичної екокомпаніі і перейшли на екологічно чистий посуд – з натуральних матеріалів. Тарілки – з висівок, соломинки до напоїв – з тростини, вилки і ложки – з дерева.
Найбільше поліетиленового сміття потрапляє у водойми. Відмова від пакетів – це тільки перший крок до збереження навколишнього середовища. Наступним може бути звичка сортувати сміття.
За даними ООН, щорічно в світі виробляється 13 млрд пластикових пакетів, тобто по 300 на людину. На смітнику весь цей мотлох лежатиме століттями, поки повністю не розкладеться.

Ліси мають величезний вплив на клімат і стан грунтів. Влітку, під час дощів і злив, дерева затримують
вологу на листках і гілках. Восени - в шарі опалого листя, мхах і кореневищах. Віддають дерева вологу поступово шляхом випаровування назад в атмосферу, де утворюються хмари, а потім знову перетворюються на опади у вигляді дощу. Взимку лісу акумулюють сніг і не дозволяють йому швидко танути до настання весни. Без лісів вода від талого снігу і дощів швидко стікає в русла струмків і річок, розмиваючи при цьому грунт, утворюючи яри, а також викликає затоплення нижче за течією. Волога, ідучи в річки, майже не випаровується назад у повітря, внаслідок цього часто починаються посухи.

Лісова пожежа — стихійне, некероване поширення вогню по лісових площах.
Лісові пожежі поділяють на низові, верхові, підземні. За інтенсивністю горіння лісові пожежі поділяються на слабкі, середні, сильні.