top of page
kon-1.png

"НІ пластику!",- вже давно сказали співробітники столичної екокомпаніі і перейшли на екологічно чистий посуд – з натуральних матеріалів. Тарілки – з висівок, соломинки до напоїв – з тростини, вилки і ложки – з дерева.

Найбільше поліетиленового сміття потрапляє у водойми. Відмова від пакетів – це тільки перший крок до збереження навколишнього середовища. Наступним може бути звичка сортувати сміття.

За даними ООН, щорічно в світі виробляється 13 млрд пластикових пакетів, тобто по 300 на людину. На смітнику весь цей мотлох лежатиме століттями, поки повністю не розкладеться.

Природа_001.jpg

Ліси мають величезний вплив на клімат і стан грунтів. Влітку, під час дощів і злив, дерева затримують 
вологу на листках і гілках. Восени - в шарі опалого листя, мхах і кореневищах. Віддають дерева вологу поступово шляхом випаровування назад в атмосферу, де утворюються хмари, а потім знову перетворюються на опади у вигляді дощу. Взимку лісу акумулюють сніг і не дозволяють йому швидко танути до настання весни. Без лісів вода від талого снігу і дощів швидко стікає в русла струмків і річок, розмиваючи при цьому грунт, утворюючи яри, а також викликає затоплення нижче за течією. Волога, ідучи в річки, майже не випаровується назад у повітря, внаслідок цього часто починаються посухи.

unnamed.jpg

Лісова пожежа — стихійне, некероване поширення вогню по лісових площах.

Лісові пожежі поділяють на низові, верхові, підземні. За інтенсивністю горіння лісові пожежі поділяються на слабкі, середні, сильні.

Лісові низові пожежі характеризуються горінням сухого трав'яного покрову, лісової підстилки і підліску без захоплення крон дерев. Швидкість руху фронту низової пожежі становить від 0,3-1 м/хв (слабка пожежа) до 16 м/хв (сильна пожежа), висота полум'я — 1-2 м, максимальна температура на кромці пожежі досягає 900 °С.

Лісові верхові пожежі розвиваються, як правило, з низових і характеризуються горінням крон дерев. При швидкій верховій пожежі полум'я розповсюджується з крони на крону з великою швидкістю, яка досягає 8-25 км/год, залишаючи деколи цілі ділянки незайманого вогнем лісу. При стійкій верховій пожежі вогнем охоплені не тільки крони, а й стовбури дерев. Полум'я розповсюджується зі швидкістю -5-8 км/год, охоплює весь ліс від ґрунтового шару до верхівок дерев.

Підземні (ґрунтові) пожежі в лісі найчастіше пов'язані із загорянням торфу, яке стає можливим в результаті осушення боліт. Поширюються зі швидкістю до 1 км на добу. Можуть бути малопомітні і поширюватися на глибину до декількох метрів, внаслідок чого представляють додаткову небезпеку і вкрай погано піддаються гасінню[1]. Для гасіння таких пожеж необхідна попередня розвідка.

bottom of page